Sıkça Sorulan Sorular

Garanti Süreci

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iade/garanti süreçleri 20 iş günü içinde tamamlanmalıdır. Bircom Telekomünikasyon olarak müşterilerimizin ihtiyacını en hızlı şekilde karşılamak adına yasal sürenin çok altında bir sürede, ortalama olarak 2-3 iş günü içerisinde çözüm sunulmaktadır.

Garanti koşulları aşağıdaki şekilde ilerler ve uygulanır:

Garanti Süresi Devam Eden Ürünlerde A) Tamir Edilebilir & Parça Değişimi Yapılabilir Ürünler Kullanıcı hatası olsun ya da olmasın garanti süresi bitmiş ürünlerde eğer ürün tamir edilebilir bir ürünse, yani ürünün değiştirilebilir parçası varsa bu bağlamda ilgili parça kullanıcı tarafından satın alınmalıdır. Eğer parça kullanıcılar tarafından montajı yapılabilecek bir parça değilse servis ücreti ile birlikte montajı taramızdan yapılabilmektedir. Servis ücretleri ürün ve parçaya göre değişiklik göstermektedir. Konu ile ilgili ürünüz servisteyken sizinle iletişime geçilecektir.

B) Tamir Edilemeyen & Parça Değişimi Olmayan Ürünler Kullanıcı Hatası Olmayan Durumlarda: Kullanıcı hatası olmayan, garanti kapsamında değerlendirilen ürünlerde eğer ürün tamir edilemeyen şekilde üretilmişse ve değiştirilebilir parçası yoksa bu ürünlerde yeni ürünle birebir değişim yapılır ve hiçbir ücret talep edilmeden tarafınıza yollanır. Kullanıcı Hatası Olan Durumlarda: Kullanıcı hatası olarak kabul edilen durumlarda, bahsi geçen ürün tamir edilebilir değilse, yani ürünün değiştirebilir bir parçası yoksa bu ürünlerde herhangi servis desteği verilememektedir.

Bircom Telekomünikasyon tarafından Türkiye’de dağıtılan tüm tüketici elektroniği ürünlerinin garanti süresi 2 yıl’dır.

Bircom Telekomünikasyon tarafından Türkiye’de dağıtılan tüm tüketici elektroniği ürünlerinin garanti süresi 2 yıl’dır.

Ürün servis merkezine ulaştığı an itibari ile yapılan işlemler hakkında SMS ile bilgilendirileceksiniz. Ürününüz kargoya teslim edildiğinde yine SMS ile kargo gönderi numarası tarafınıza iletilecektir.

Müşteri hizmetlerimizi arayarak ya da web sitelerimiz üzerindeki online chat servisi üzerinden destek alabilirsiniz. https://www.bircom.com

Tamir Edilebilir & Parça Değişimi Yapılabilir Ürünler

Kullanıcı hatası olsun ya da olmasın garanti süresi bitmiş ürünlerde eğer ürün tamir edilebilir bir ürünse, yani ürünün değiştirilebilir parçası varsa bu bağlamda ilgili parça kullanıcı tarafından satın alınmalıdır. Eğer parça kullanıcılar tarafından montajı yapılabilecek bir parça değilse servis ücreti ile birlikte montajı taramızdan yapılabilmektedir. Servis ücretleri ürün ve parçaya göre değişiklik göstermektedir. Konu ile ilgili ürünüz servisteyken sizinle iletişime geçilecektir.

Garanti kapsamında yapılan birebir ürün değişimlerinde faturanız size geri yollanmaz. Onun yerine, serviste yapılan işlemin anlatıldığı, kişisel bilgilerinizin ve kalan garanti sürenizin de yer aldığı Teknik Servis Formu size teslim edilmektedir. Bu noktadan sonra ürününüzle ilgili tüm işlemler için sistemimizde resmi değere sahip olan Teknik Servis Formu kullanılacaktır.

Fatura ve garanti belgesi ürününüzle ilgili yapılacak işlemler için zorunlu olan belgelerdir. Eğer bu belgelere sahip değilseniz ürünü satın aldığınız satış noktasından faturanızı ve garanti belgenizi talep etmeniz gerekmektedir. Resmi bir fatura ve garanti belgesine sahip değilseniz ürününüz için herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Sahip olduğunuz ürünü yukarıda belirtilen Bircom Telekomünikasyon A.Ş.’ye ait satış noktalarından aldıysanız ürünü kutu içeriği tam bir şekilde, form ile birlikte doğrudan “Bircom Teknik Servis Ve Depo Merkezi” ne gönderebilirsiniz. Ürününüzün garantisi devam ediyor ise aşağıdaki adımlarla ürününüzü bizlere ulaştırabilirsiniz. Arızalı ürününüzü fatura ile birlikte bizlere göndermeniz gerekecektir. Yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak 256775205 anlaşma numarası ile gönderim sağlayabilirsiniz, Arızalı ürününüzü gönderirken içerisine sorunun ne olduğunu, e mail adresinizi, adres ve iletişim bilginizi belirtmenizi rica ederiz, Adresimiz; Oruç Reis Mah. Tekstilkent A-6 No:22 Esenler İSTANBUL –TÜRKİYE

Diğer Mağaza ve Online Satış Noktaları

Sahip olduğunuz ürünü Bircom Telekomünikasyon A.Ş.’ye ait olmayan diğer satış noktalarından satın aldıysanız, ürünü satış noktası üzerinden tarafımıza yollamanız gerekmektedir. Garanti süreçlerini başlatmak için yapılması gereken adımlar satış noktalarına göre farklılık gösterdiği için lütfen bu konuyla ilgili olarak satış noktaları ile iletişime geçiniz.

İade Süreci

Kafa üstü kulaklık, hoparlör, amplifikatör ürünleri orijinal kutusunda ve kutu içeriği tam olmak şartı ile 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanılarak iade edilebilmektedir.

Kulak içi kulaklık, kulak silikonları/süngerleri gibi ürünlerde ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu kısımları açılmış ise sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler yönetmeliğine dayanarak bu ürünlerin iadesi yapılmamaktadır.

Mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullanımı ürünün kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gündür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

İade koşulları kısmında bildirilen maddelere uyan ürününüzü bize aşağıdaki şekilde yollayabilirsiniz.

Hifilife Kanyon AVM – Hifilife Coliseum Acarkent – Hifilife.com – Sennheiser.com.tr Sahip olduğunuz ürünü yukarıda belirtilen Bircom Telekomünikasyon A.Ş.’ye ait satış noktalarından aldıysanız ürünü kutu içeriği tam bir şekilde, form ile birlikte doğrudan “Bircom Teknik Servis Ve Depo Merkezi” ne gönderebilirsiniz.

Diğer Mağaza ve Online Satış Noktaları Sahip olduğunuz ürünü Bircom Telekomünikasyon A.Ş.’ye ait olmayan diğer satış noktalarından satın aldıysanız, ürünü satış noktası üzerinden tarafımıza yollamanız gerekmektedir. İade süreçlerini başlatmak için yapılması gereken adımlar satış noktalarına göre farklılık gösterdiği için lütfen bu konuyla ilgili olarak satış noktaları ile iletişime geçiniz.

İadelerinizi “Yurt İçi Kargo” firmasıyla gerçekleştirmeniz durumunda herhangi bir ücret ödemezsiniz. Gönderinizi ilgili kargo firmasının herhangi bir şubesinden alıcı ödemeli şekilde tarafımıza gönderebilirsiniz.

Bircom Telekomünikasyon Hizmetleri ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. distribütörlüğünde Türkiye’de dağıtılan tüm ürünleri “Bircom Teknik Servis Ve Depo Merkezi” ne göndermeniz gerekmektedir.

Bircom Merkez Ofis ve Hifilife mağazalarından herhangi iade ve teknik destek servisi yapılamamaktadır.

Adres:
Bircom Teknik Servis ve Depo Merkezi Oruç Reis Mah. Tekstilkent A-6 No:22 Esenler İSTANBUL